Committee

EXECUTIVE
Committee Member Email
President: Calvin Lu [email protected]
Academic Vice President: Karan Chauhan [email protected]
Social Vice President: Caroline Younan [email protected]
Graduate Vice President: Erin Jones [email protected]
Preclinical Vice President: Britney Pham [email protected]
Aboriginal & Torres Strait Islander Vice-President: Isobella Kruger [email protected]
Treasurer: Jessica Wang [email protected]
Secretary: Jessica Yu [email protected]
ELECTED GENERAL REPRESENTATIVES
Committee Member Email
AMSA Representative: Jade Guitera [email protected]
International Representatives: Thilak Pandian & Charles Yizhou Ruan [email protected]
Student Facilities Officer: Kim Quach [email protected]
Gender Equity Officer: Reesa Navani [email protected]
Aboriginal & Torres Strait Islander Officer: TBC TBC
Diversity Consulting Committee Chair: Fawzan Sugarwala [email protected]
APPOINTED GENERAL REPRESENTATIVES
Committee Member Email
Deputy Treasurer: Ajay Dharan [email protected]
Merchandise Officer: Matthew Lim [email protected]
Social Media Officers: Isabel Lee & Tiffany Tracey [email protected]
Sponsorship Officers: Eric Wang & Yash Patwardhan [email protected]
Publications Officers: Lachlan Coman & Jordi Shahab [email protected]
IT Officers: Aaron Gauntlett & Lee Yingtong Li [email protected]
YEAR LEVEL REPRESENTATIVES
Committee Member Email
 Year 1 Academic Representative: TBC [email protected]
 Year 1 Social Representative: TBC [email protected]
 Year 2 Academic Representative: Divine Emezie [email protected]
 Year 2 Social Representative: William Browning [email protected]
 Year A Academic Representative: TBC [email protected]
 Year A Social Representative: TBC [email protected]
 Year 3B Academic Representative: Cindy Zeng [email protected]
 Year 3B Social Representative: Jessica Vereker [email protected]
 Year 4C Academic Representative: Jack Zuckerman [email protected]
 Year 4C Social Representative: Meghna Burmi [email protected]
Year 5D Academic Representative: Jasmine Elliott [email protected]
Year 5D Social Representative: TBC [email protected]
BMedSc(Hons) Representative: Sarah Cheang [email protected]
ERC Rural Representative: Mykelti Kotzur [email protected]
Gippsland Rural Representative: TBC [email protected]
MAJOR EVENT CONVENORS
Committee Member Email
Year 1 O’Week & MedCamp Convenors: Sophie Carne & Shayan Soroush [email protected]
MedBall Convenors: Arsheeya Rattan & Jason Zhang [email protected]
Sports Convenors: Nadil Munasinghe & Shogo Trevena [email protected]
SUBCOMMITTEE CHAIRS
Committee Member Email
MUSIG Chairs: Georgia Dawson & David Chen [email protected]
MUPPITS Chairs: Hannah Teo & Renee Lo [email protected]
MRSS Chair: Ray Ren [email protected]
MECCSIG Chair: Kieran Taylor [email protected]
Community & Wellbeing Chairs: Shreya Mago & Virginia Su [email protected]
Momentum Chair: Henry Shen [email protected]
Careers Chairs: Felicity Huang & Sasha Hall [email protected]
Teddy Bear Hospital Chairs: Sarthak Gandhi & Kelly Zhou [email protected]
Monash Med Orchestra Chairs: Xenia Zubenko & Leon Yeung [email protected]
MedChoir Chair: Alex Zhang [email protected]
MedRevue Producer: Jess McKie [email protected]
MUKEG Chairs: Jessica Yu & Jordan Zalcman [email protected]
WHISM Chair: Emily Whalen [email protected]
PsySOM Chairs: Maryam Hosseinzadeh & Tess Ryan [email protected]
QHC Chair: Kael Robas & Connor Allen [email protected]